Szijjártó szerint nem lesznek megszorítások
A miniszterelnök szóvivője a Duna TV Közbeszéd című műsorában azt mondta: sem a kormány szótárában, sem a gazdaságpolitikai eszköztárában nem szerepel továbbra sem a megszorítás.
A miniszterelnök szóvivője a Duna TV Közbeszéd című műsorában azt mondta: sem a kormány szótárában, sem a gazdaságpolitikai eszköztárában nem szerepel továbbra sem a megszorítás.
A Liga Szakszervezetek visszautasítja a miniszterelnök szóvivőjének keddi közlését, miszerint az új Munka törvénykönyvét ellenzők a munkanélküliség pártján állnak.
A miniszterelnökség futsalcsapatából megalakult Dunakeszi Kinizsi Futsal Klub néhány ismert válogatott játékossal kiegészülve benevez az NB II-es bajnokságra.
Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője pénteken közleményben tudatta: Orbán Viktor megbeszélést folytatott Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszterrel. Megállapították, hogy az ország átszervezésének felgyorsítására és elmélyítésére van szükség.
Józanságra intette a magyar kormányt a hvg.hu-nak adott interjújában Elmar Brok európai néppárti vezető. A Fidesz pártcsaládja, az Európai Néppárt az elmúlt hónapokban – különösen az Európai Parlament Magyarországról szóló vitáiban – igyekezett megvédeni a magyar kormányt, esetenként Orbán Viktor miniszterelnököt a liberálisok, zöldek és szociáldemokraták támadásaitól.
Az MSZP szerint a kormány csak saját tétlenségéről próbálja elterelni a figyelmet az államadósság ügyével.
Már önmagában pikáns, hogy az az ember, aki kinevezése utáni egyik első megszólalásával romba döntötte a forint árfolyamát, és önös politikai érdekből közvetlenül kimutatható, azonnali károkat okozott háztartások százezreinek, most általános gazdaságpolitikai hibákat szeretne másokon számon kérni és jogi felelősséget hárítani rájuk - írja Oszkó Péter blogján.
Az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke szerint a Munka törvénykönyve tervezett változtatásai növelik a munkáltatók kiszolgáltatottságát.
Felelősségre kell vonni Medgyessy Pétert, Gyurcsány Ferencet, Bajnai Gordont és kormányaikat az államadósság brutális növekedéséért 2002 és 2010 között - ezt állapította meg négy és fél hónap alatt az elmúlt nyolc év adósságnövekedését vizsgáló albizottság. Azt, hogy a jogi felelősségre vonás hogyan törénhet meg, azt az albizottság megkérdezi majd az alkotmányügyi és a költségvetési bizottságtól.
Az MSZP szerint ha valakit büntetőjogi felelősségre kellene vonni, az a mostani kormányfő lehetne.
Nem a sokat emlegetett Thomas Melia bírálta egyedül a magyar kormányt - Dan Burton amerikai republikánus képviselőnek az egyházügyi törvénnyel kapcsolatban voltak kifogásai. Pénteken az amerikai kongresszus Helsinki Bizottságának a meghallgatásán is szóba kerülhet a magyarországi jogalkotás.